Učenje i priprema za prijemne ispite može biti iznimno stresno razdoblje u životu svakog učenika. No jedna britanska učiteljica ima rješenje za sve te probleme
Polaganje prijemnih ispita stvara ogroman pritisak na učenike bez obzira na godine ili geografsku lokaciju. Potvrđuje to i nedavna britanska studija koja je uključivala učenike osnovnih škola, a koja je pokazala da čak 90 posto djece osjeća pritisak da dobro napiše prijamni test za srednju školu (test SAT), a više od četvrtine je priznalo da se osjećaju pod stresom.
Učiteljica Thom koja predaje u Osnovnoj školi Buckleberry u Readingu vikend prije polaganja ovih ispita dala je učenicima zapanjujuću zadaću, koju nisu očekivali. Učiteljica im je napisala:Nedavna britanska studija pokazala je da čak 90 posto djece osjeća pritisak da dobro napiše prijamni test za srednju školu (test SAT), a više od četvrtine je priznalo da se osjećaju pod stresom.
'Od ispita nas dijeli samo nekoliko dana i važno je iskoristiti preostalo vrijeme na mudar način. Ovo je vaša zadaća za vikend. Molim vas odradite što je moguće više aktivnosti, i kemijskom označite sve odrađeno:
- Vozite se biciklom
- Pročitajte knjigu
- Pogledajte svoj omiljen televizijski program
- Osmjehnite se
- Jedite gumene bombone ili sladoled
- Provedite vrijeme s ljudima koje volite
- Smijte se dok vas ne zaboli trbuh
- Izađite van i uživajte u vremenu
- Pođite na plivanje ili u šetnju
- Bavite se hobijem
- Odmorite se
- Vidi se s prijateljima
- Trčite do iznemoglosti
- Kuhajte ili napravite nešto
- Pojedi još malo gumenih bombona ili sladoleda
- Igrajte se u vrtu
- Napravite nešto što nikada prije niste napravili
Ako mislite da trebate ponoviti gradivo, učinite to, ali ne dulje od jednog trajanja jednog sata.
ZAPAMTITE
Učiteljica Thom je zadužena za brigu, a ne vi. Svi ste nevjerojatni i vrlo se ponosim vama. Ludo se provedite ovoga vikenda!'
Neobična domaća zadaća jasno daje do znanja da opuštena i sretna djeca postižu najbolje rezultate, te da od brige i stresa nema nikakve akademske koristi. Ovaj je status podijeljen s Facebook profila Eyfs Matters više od 71 tisuću puta, a dobila je oko 81.000 lajkova ljudi iz cijelog svijeta.