Galerija +9

Katarina Mijić iz Domoke napravila je pravi spektakl od pariškog stana Pierre od 30 kvadrata. Detalje projekta s nama je podijelila platforma Super Prostor.

Riječ je projektu koji je podrazumijevao kompletno opremanje malog stana od već spomentih 30 kvadrata u kojem živi mladi fotograf.

Stan od 30 kvadrata koji ima sve što i puno veći stanovi Foto: Pierre Morel

On je u prostoru veoma ograničene površine želio postići dojam pravog stana, s odvojenim dnevnim zonama i intimnošću noćne zone, bez da se pregrađuju zidovi. Cilj je zato postignut eksploatiranjem treće dimezije - visine.

Stan od 30 kvadrata koji ima sve što i puno veći stanovi Foto: Pierre Morel

Uzdignuti krevet, koji je smješten uz zidne ormare u hodniku, odvaja ulaznu zonu s kupaonicom od dnevne zone.

U dnevnoj zoni smještene su kompletno opremljena ugradbena kuhinja, blagovaonica i dnevni boravak s dvosjedom i niskim stolom.

Stan od 30 kvadrata koji ima sve što i puno veći stanovi Foto: Pierre Morel

Cijelom dužinom fasade s dvorišne strane pruža se duguljasti prozor s kojeg se pruža pogled na ozelenjenu krovnu površinu, a upravo su ovaj dodir prigode i namještaj koji je kombinacija hrastovine i zelene boje postigli umirujući ambijent u stanu, navodi u opisu stana na svojim stranicama Super Prostor.

Sada je vrijeme da se vratite u galeriju na početku teksta i provjerite kako sve napisano izgleda u praksi.

Kako dobra ideja! Detalj koji dom čini većim i ljepšim najbolje je iskoristio ovaj stan iz susjedstva +6

Stan medicinske sestre u Tešnju: "Prijatelji nam kažu da dugo nisu vidjeli ljepše uređen stan" +9

Kupaonica je fantazija, ali morate vidjeti i veliki prozirni ormar u ovom glamuroznom stanu +9