1. TREBA LI IH PRATI?
Iako neki vjeruju da će traperice izgledati sve bolje što se dulje nose, to ne znači da ih nikad ne treba prati. Prljavština i bakterije koje se s vremenom nakupe uništavaju tkaninu. No ne treba ih prati niti prečesto, dovoljno je svaka tri do pet nošenja.
2. ZAŠTITITE BOJU TAMNIH TRAPERICA![]()
Kako se ne bi razvukle na koljenima, birajte modele od rastezljivog trapera
Klasične tamne traperice jedan su od najpoželjnijih komada ženske garderobe jer se savršeno kombiniraju za svaku prigodu, a mogu se čak nositi i u uredima koji imaju pomalo strogi dress code. Jedini način da nakon nekog vremena ne izgledaju isprano jest prati ih u mlakoj, pa čak i hladnoj vodi.
Ako imate vremena i strpljenja, operite ih onako kako su to činile naše mame i bake – na ruke, prethodno namakane u hladnoj vodi.
3. SPRIJEČITE RASTEZANJE TRAPERA NA KOLJENIMA
Skinny traperice mogu izgledati jako zavodljivo, ali ne i kada se rastegnu na koljenima. Zato je potrebno reagirati već kod kupovine ovakvog modela.
Kako bi dugo vremena prianjale uz nogu na svim dijelovima, uvijek birajte one s rastezljivim likrom.
4. POSEBNO OPREZNO S UKRAŠENIM MODELIMA
Već nekoliko sezona jako su popularne izvezene traperice ili modeli koji su ukrašeni šljokicama, zakovicama illi biserima, a iste modele nosit ćemo i ove jeseni. Ovakvi modeli obavezno se peru na ruke, u mlakoj ili hladnoj vodi s nježnim deterdžentom. Kako bi traperice zadržale svoj oblik, pokušajte ih ne cijediti preagresivno.
5. STOP SKUPLJANJU
Ne, niste se udebljale, nego su vam se traperice "stisnule" u perilici. Kako vam se to ne bi ponovilo, zaboravite na sušilicu ili bilo kakvo izlaganje traperica visokim temperaturama. Znači, kako smo već naveli, perite ih u hladnoj vodi i sušite na zraku.