Norvešku je 1986. na domaćem terenu u Bergenu predstavljao Ketil Stokkan sa skladbom Romeo. Na sceni mu se pridružila norveška drag queen grupa The Great Garlic Girls.
To je bio prvi put u povijesti najvećeg europskog glazbenog natjecanja da se na pozornici pojavio muškarac u ženskoj odjeći, a njihovi su kostimi bili inspirirani pričom o ljubavi Romea i Julije te vremenom u koje je Shakespeare smjestio svoje djelo.
Norveška na Eurosongu 1986. (Foto: Guliver Images)
Stihovi govore o pjevačevoj borbi za ljubav s osobom koju voli i želi. Svaki put kad pomisli da bi joj mogao biti blizu, odguruju ga riječi koje ga uspoređuju s poznatim Shakespeareovim likom: Bog zna da ti nikada nećeš biti Romeo.
Nježnoplava haljina s rozim i plavim rombovima na gornjem dijelu inspirirana Shakespearovim dobom bila je modni izbor plesača odjevenog u Juliju, nosio je i raskošnu plavu periku i perje, a u sličnim je tonovima bio i onaj odjeven u Romea.
Ketil Stokkan s članovima drag queen grupe The Great Garlic Girls (Foto: Guliver Images)
Da bi sve ostalo u stilu ludih osamdesetih, sam se Ketil odlučio za odijelo u jarko ružičastoj boji. Natjecanje su završili na 12. mjestu.
Švicarac Nemo u ružičastoj suknji i čarapama koje kao da su inspirirane tabletićima Baby Lasagne +2
Baš je wow! Conchitina crvena haljina s visokim prorezom možda je i najljepša na ovogodišnjem Eurosongu +2