Na društvenim mrežama pojavio se novi trend: Tabi nokti, koji je odmah podijelio žene.
Tabi nokti inspirirani su japanskim čarapama i cipelama s karakterističnim razdvojenim palcem, dizajnom koji podsjeća na životinjsko kopito. Iako ih je u modnom svijetu proslavio Maison Margiela svojim kožnim čizmama 1988. godine, korijeni Tabi stila sežu u Japan 15. stoljeća, kada su se nosili kao praktične čarape i obuća.


Danas je ovaj avangardni detalj prešao s modnih pista i u svijet ljepote. Nokti s Tabi motivom dobivaju razdvojeni dizajn, često naglašen kontrastnim linijama i teksturama koje podsjećaju na kultnu obuću.
Ovo nije trend za svakoga, kažu nail tehničarke, namijenjenom je prije svega ljubiteljima mode i beauty eksperimenata.
Tabi nokti savršen su primjer kako se moda i beauty neprestano isprepliću. Od tradicionalnih japanskih čarapa do luksuznih Margiela čizama i sada — do avangardne manikure, ovaj motiv pokazuje da kultni dizajn može živjeti na bezbroj načina.
10 fotografija kao dokaz: Slažete li se da su ovo najelegantnije manikure za duge i kratke nokte?

