1. Posteljina
Iako udobna i prozračna izgleda, posteljina može biti prava čuvarica mikroorganizama (grinja) koje mogu pogoršati stanje kod osoba sklonim alergijama. Krevet je izrazito plodno tlo za razmnožavanje ovih mikroorganizama jer je najčešće toplo. Kako biste izbjegli razmnožavanje, važno je da krevet ne pospremate čim iskočite iz njega. Pričekajte neko vrijeme uz otvoren prozor kako bi se plahte provjetrile, a površina potpuno osušila. Također, posteljinu mijenjajte najmanje jednom tjedno.
2. Podovi
Ponekad koliko god čistili podove nije dovoljno. Za dom bez alergena neće biti dovoljno usisavanje i pranje podova jer se mikročestice s lakoćom uvlače i u procijepe između postavljenih parketa, laminata ili čak u fuge među pločicama. Za rješavanje ovog problema najbolje bi bilo upotrijebiti Nano parni čistač. Glavno je oružje nano parnog čistača suha para koja nanočesticama dezinficira površinu i prodire do mikrorazine površine. Toplina pare uklanja gljivice, bakterije i ostale nečistoće, ali bez korištenja kemikalija.
3. Prozori
Nije dovoljno oprati samo prozorska stakla, već i sve njegove površine poput gornjeg dijela prozora, do kojeg možete samo dok je prozor u potpunosti otvoren. Ako imate komarnike, posvetite im pažnju pri čišćenju jer se na njima hvata najviše alergena.
4. Kućni ljubimci
Šteta što kućne ljubimce ne možete očistiti jednostavno poput podova, ali i za njih postoji rješenje. Psi koji svakodnevno uživaju na zelenim površinama u vaš dom, na svojoj dlaci, najčešće unose pelud. Kako biste smanjili unos alergena u svoj dom, važno je učestalo četkati svoje ljubimce.
5. Zidovi
Osim prašine i paučine koja se neprekidno stvaraju, zidovi mogu biti izvor nevidljivih alergena. Ako vas nenadano počnu mučiti simptomi alergije, a nedavno ste imali renovaciju zidova, pokušajte otkriti što sadrže sredstva za bojanje zidova koje ste koristili. Poželjno je koristiti boje s niskom razinom hlapljivih organskih spojeva (HOS).