Jedan od najboljih glumaca nove generacije došao je na premijeru filma "Bones And All! u crvenom kombinezonu svog omiljenog dizajnera Haidera Ackermanna. Kombinezon otvorenih leđa koji se veže oko vrata kombinirao je s crnim čizmama kaubojskog stila.
I dok su Chalametovi fanovi oduševljeni ovim odabirom, njegovo izdanje naišlo je na mnoge kritike osoba koje smatraju da se ovakvim kombinacijama nepotrebno briše granica između ženske i muške mode. Pritom zaboravljaju kako te granice stoljećima uopće nisu ni postojale.
Chalametov kombinezon zapravo uopće i nije toliko "kontroverzan" ako uzmemo u obzir kako su se slavni muškarci na crvenim tepisima pojavljivali u suknjama i haljinama što je također izazvalo kritike.
Potonji odjevni komadi nisu nikakva novost u muškoj garderobi. Dapače, i suknje i haljine od davnina su bile muška odjeća.
Primjerice, stari Rimljani pretežno su nosili toge, široke i dugačke haljine napravljene od vunenog materijala koje su preuzeli od Etruščana. Toge su isprva nosili i muškarci i žene. Potom su ih oko 2. stoljeća pr. Kr. žene zamijenile takozvanom stolom, a nastavili su ih nositi isključivo muškarci.
Postojalo je nekoliko vrsta toga. Dječaci u pubertetu do 18. godine života nosili su "togu praetextu", bijeli model s ljubičastim rubom. Nakon punoljetnosti nosili bi "togu virilis", u potpunosti bijeli model. Postojale su i toge rezervirani isključivo za vojskovođe, konzule i ostale visoke funkcionare.
Stari Grci odijevali su se u tunike. Hiton je naziv za tradicionalnu kratku tuniku koja se kopčala na ramenu, a u struku se mogla povezivati pojasom ili užetom.
Naravno, zbog muškaraca u haljinama ne moramo ići tako daleko u povijest. U mnogim kulturama i danas postoje modeli muških haljina.
Primjerice, muškarci u Butanu koji rade u vladinim institucijama ili školama dužni su nositi "gho", tradicionalnu haljinu koju je u mušku modu u 17. stoljeću uveo Ngawang Namgyal, osnivač butanske države. Njezino nošenje obavezno je i u svim formalnim prigodama.
I pop-kultura pamti muškarce u haljinama. Kurt Cobain, neprežaljeni frontmen Nirvane, odijevao se u trgovinama s rabljenom odjećom i tamo nalazio haljine u kojima se potom pojavljivao na koncertima, a ponekad ih je posuđivao od Susie Tennant, publicistice benda.
Posljednjih godina muškarce u haljinama sve češće viđamo i na prestižnim događanjima, a koji su se to poznati muškarci u njima prošetali crvenih tepihom provjerite u galeriji.