Probudili smo se iz zimskog sna i sivila, spremni za proljetnu paletu boja u kojoj važno mjesto (ako ne i najvažnije) ima zelena. Tako osvježavajuća, zelena boja simbolizira novi početak, nadu i sreću, a stručnjaci su odavno dokazali da pogled na zelenilo djeluje umirujuće na čovjeka.
Pogled na zeleno odijelo Claire Danes ipak nas nije umirilo, nego nas je napunilo energijom. Kao i mnoge druge slavne dame, američka glumica doputovala je u Pariz povodom Tjedna mode.
Prisustvovala je reviji francuskog brenda Lacoste na kojoj je predstavljena kolekcija za jesen/zimu 2025. godine, a za tu prigodu odabrala je fantastičnu monokromatsku kombinaciju.
Odabrala je odijelo u predivnoj nijansi zelene boje, sastavljeno od hlača šireg kroja s pripadajućim remenom i predimenzionirana sakoa. Nije pokušala ubaciti malo kontrastnih boja u svoje izdanje i umjesto toga spojila je odijelo s pletenom majicom identične nijanse.
Ova zelena modna bomba izgledala je još ljepše kada se pored Claire ukazala legendarna manekenka Amber Valleta, također u jednobojnoj kombinaciji, ali ružičastoj.
Dva izdanja u jarkim bojama privlačila su pažnju na svakom koraku i pokazala da su monokromatske kombinacije često odvažnije i vizualno dominantnije od raznobojnih, pogotovo ako birate ovako upečatljive nijanse.
U galeriji pronađite još monokromatskih kombinacija s Tjedana mode i inspirirajte se za svoja nova modna izdanja.