Cilj ove akvizicije jest dugoročno očuvanje jedinstvenog zanatskog umijeća po kojem je Charvet poznat, uz zadržavanje njegove kreativne neovisnosti.

Bruno Pavlovsky, predsjednik modnih aktivnosti Chanela i Chanel SAS-a, poručio je kako dvije kuće dijele isti pogled na važnost očuvanja vrhunskog zanatstva i prijenosa znanja na buduće generacije. Istaknuo je i posebnu povezanost između Chanela i Charveta.

Naime, Boy Capel, koji je imao važnu ulogu u životu Gabrielle Chanel, bio je redoviti klijent kuće Charvet.

Modna kuća Chanel objavila da je preuzela kuću Charvet Foto: Chanel

Ideja o bližoj suradnji rodila se nakon kreativnog dijaloga između Matthieua Blazyja i Charveta tijekom rada na njegovoj prvoj kolekciji prêt-à-porter za sezonu proljeće/ljeto 2026. Taj je susret potaknuo želju za nastavkom suradnje kroz integraciju Charveta u Chanel, kako bi se ovo vrijedno znanje i umijeće sačuvalo i razvijalo dugoročno.

Jean-Claude Colban, glavni direktor Charveta, rekao je da ovaj projekt spaja dvije povijesne pariške tvrtke koje dijele iste vrijednosti, visoke standarde i predanost izvrsnosti.

Dodao je kako se suradnja razvijala prirodno, kroz otvoren dijalog i zajedničku želju za očuvanjem zanatstva, prijenosom znanja i njegovanjem kvalitete u svakom detalju.

Charvet se smatra najstarijom francuskom kućom za izradu košulja Foto: Chanel

Charvet je osnovan 1838. godine i smatra se najstarijom francuskom kućom za izradu košulja. Poznat je po košuljama i odijelima izrađenima po mjeri te modnim dodacima.

Charvet se smatra najstarijom francuskom kućom za izradu košulja Foto: Chanel

Među njegovim klijentima kroz povijest bili su Charles Baudelaire, Marcel Proust, Winston Churchill, Jean Cocteau i Gabrielle Chanel. Danas je riječ o brendu poznatom diljem svijeta, a njegova jedina radionica nalazi se u mjestu Saint-Gaultier u francuskoj regiji Indre.

Charvet je osnovan 1838. godine i smatra se najstarijom francuskom kućom za izradu košulja Foto: Chanel

Chanel je osnovala Gabrielle Chanel početkom prošlog stoljeća, a danas je jedan od vodećih svjetskih luksuznih brendova. U njegovoj ponudi nalaze se odjeća, modni dodaci, kožna galanterija, parfemi, šminka, preparativna kozmetika, nakit i satovi, kao i haute couture kolekcije koje se dva puta godišnje predstavljaju u Parizu.

Krajem 2025. godine Chanel je zapošljavao 38.000 ljudi diljem svijeta.

Galerija +2

Dua Lipa pokazala je vjenčanicu, a mnogi kažu da je među najljepšima ikad. Slažete li se? +1

Puno više od torbice - nova Chanelova ljepotica pravo je malo umjetničko djelo +7