Ljubomora je osjećaj koji izaziva povišeni tlak, ubrzano kucanje srca i navalu adrenalina. Teško ju je kontrolirati i najbolnija je od svih emocija, a žene ju podnose puno teže od muškaraca i sve česće su sklone napadima agresije

U posljednjih nekoliko godina sve više žena traži pomoć zbog ljubomore. Strah da će ih partner prevariti ili ostaviti rezultira depresijom i napadima ljutnje.

Žene provjeravaju partnerove mobitele, kompjutere i bankovne račune kako bi se uvjerile jesu li slali poruke ili mailove drugim ženskim osobama te kupovali cvijeće ili poklone koje one nisu dobile.

Qoute icon

Žene zbog ljubomore vrište, histeriziraju i padaju u depresiju te zbog toga u sve većem broju traže pomoć.

Ljubomora se najčešće pretvara u agresiju pa sve više žena traži pomoć, tvrdi psihoterapeutkinja Florenece Telly.

Žene su nasilne baš kao i muškarci, no odgoj i društvo im ne dopuštaju da to pokažu pa pronalaze različite načine kako bi ispoljile bijes i agresiju koju uzrokuje ljubomora.

Postoji nekoliko teorija o tome zašto se žene sve teže nose s ljubomorom.

Razvojem tehnologije mnoge informaciju nude se na pladnju. Žene podliježu najnižim porivima i provjeravaju mobitele, mailove i bankovne račune u potrazi za dokazima. Ljutnju i bijes koju pritom osjećaju teško je kontrolirati, a  sukob s partnerom završava vikom i histerijom.

Žene također žele imati sve pod kontrolom, pa tako i svoje muškarce. Ukoliko ne uspiju izjedaju ih stres i osjećaj neuspjeha. Posljedica toga je ljubomora na partnera koji je uspio.

Na žene utječe i društvo u kojem žive. Okružene lošim primjerima te pričama o lošim brakovima i prevarama uvjerene su kako će se to dogoditi i njima.

Ljubomora je strah koji osjećamo kada nam se čini kako gubimo kontrolu nad nečijim osjećajima. Ona se ne ispoljava samo na partnerima već i na prijateljima te članovima obitelji.

I dok je muškarcima seks najgori oblik nevjere, žene će puno teže oprostiti emocionalnu prevaru.