Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Zdravlje & prehrana

Čokolada i piva: Seksi kombinacija za vas i njega

19-11-2010 Piše Zadovoljna
komentari

Kombinacija čokolade i pive oduševit će muške sladokusce, a žene će uživati u ugodnom druženju i zvuku pohavala za svoja kulinarska umijeća jer je piva u svakom obliku više nego dobrodošla

U trendu Uz kavu Biskvit je tako mekan, ali krema je božanstvena: Pročitajte recept za najfiniji kuglof Ksenija Pajić u trapericama i bundi na špici 2025. - 3 Ležerna i dotjerana Ove traperice savršen su izbor za šetnju gradom, a Ksenija Pajić nosi ih uz kratku bundu Street style kombinacije sa zagrebačke špice koje bismo kopirali od glave do pete MODNA INSPIRACIJA 15 kombinacija sa zagrebačke špice koje bismo kopirali od glave do pete

Kolač je podrijetlom iz Irske, a za pripremu ovih browniesa s okusom pive treba vam svega 15 minuta

Što vam je potrebno?
4 jaja
10 dkg šećera
25 dkg čokolade za kuhanje
10 dkg bijele čokolade
6 žlica omekšalog maslaca
12 dkg brašna
6-8 dkg kakaa
malo soli
3 dcl piva ( bez pjene!)

Namastite lim za pečenje i lagano ga posipajte brašnom, ugrijte pećnicu na 180°C

1) Mikserom tucite jaja i šećer otprilike 2 minute
2) Na pari rastopite obje vrste čokolade i maslac, pustite da se ohladi pa dodajte smjesi s jajima
3) Pomiješajte brašno, kakao i sol pa dodajte u gornju smjesu
4) Dodajte pivo
5) Pecite 30 minuta (kolač će ostati malo vlažan, kad zabodete nož u njega, izaći će orošen i to je u redu)
6) Pustite da se ohladi u kalupu i pospite šečerom prije posluživanja ili pak poslužite s preljevom od karamela

Kolač je još bolji dan poslije pa ukoliko se možete suzdržati, napravite kolač i pustite ga da odstoji!

Tko piše ove slasne recepte?

Kuhanje ne mora biti muka, poručuje Ana-Marija Bujić, može biti kreativno i opuštajuće.

Upravo je tu njegovu stranu otkrila i još otkriva Ana-Marija kuhajući u slobodno vrijeme između predavanja na fakultetu i druženja s dragim ljudima.

Voli utvrditi staro gradivo naših baka, ali i ići na egzotična kulinarska putovanja na kojima uvijek otkriva nešto novo.

Glavni kriterij? Slastan rezultat!

>> Seksi desert od smokava i meda gotov za 10 minuta

>> Panna cota: bijelo-crveno zadovoljstvo koje nećete ispuštati iz ruku

>> Ekspresna i ultra-ukusna salata

>> Crvena juhu - ukusan obrok gotov u tri koraka

>> Cupcakes - kolačići kao stvoreni za tračanje uz kavu

Pišite joj nazadovoljna@novatv.hr, šaljite recepte i pohvale i možda se i vi nađete na jednom od njezinih kulinarskih putovanja!

Pročitaj još
Pročitaj još