Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Kultura & zabava

Kultna grupa The Cure za mjesec dana nastupa u Zagrebu

27-09-2022 Piše Hina
komentari

Britanski The Cure, ikone alternativne rock glazbe, za mjesec dana će u zagrebačkoj Areni imati svoj prvi samostalan koncert u Hrvatskoj gdje su oduvijek imali kultni status i vjerne poklonike.

Ogromna baza domaćih obožavatelja ovog benda koji ne posustaje ni u nastupima, ni u izdavaštvu niti nakon 44 godine od osnutka, napokon će doći na svoje i vidjeti dugo očekivani samostalni nastup The Curea, stoji u najavi koncerta organizatora Charm Music Croatia.

U trendu Ulična moda u centru Zagreba - 14 I obožavane natikače Trudnica sa zagrebačke špice: Goli trbuh i negliže-suknja za izdanje koje prkosi vrućinama Ivan Perišić sa sinom Leonardom nakon poraza od Portugala OMILJENI NOGOMETAŠ Otac dva sina i kćeri: Djeca Ivana Perišića nose lijepa imena bogate simbolike Elegantno izdanje sa zagrebačke špice PREDIVNA! Ovo je jedna od najljepših haljina sa zagrebačke špice, dama koja je nosi izgleda kao iz bajke

The Cure su već nastupili u Hrvatskoj, ali to je bio festivalski koncert u sklopu INmusica 2019. godine.

Zagrebački koncert, 27. listopada, održava se u sklopu najavljene europske turneje The Cure Tour 22.

Trebao bi trajati 135 minuta, a predgrupa će biti škotski post-punk/indie rock band The Twilight Sad.

Bit će to jedan od 44 koncerta u 22 zemlje na turneji koja najavljuje novi, dugoočekivani album Songs Of A Lost World, prvi nakon 4:13 Dream iz 2008.

Osnovani su 1978. u Crawleyju u Engleskoj, a iste su godine imali i svoj prvi koncert u nizu od današnjih više od 1500.

The Cure dosad imaju 13 studijskih albuma, više od 40 singlova i niz nastupa na najvećim festivalima i arenama.

 

Nosači zvuka dosad su im prodani u 30 milijuna kopija širom svijeta, uključivši niz live albuma, soundtrackova.

The Cure je svojom glazbom obilježio živote generacija obožavatelja, a iako ih je teško svrstati u pojedinačan glazbeni žanr, utjecali su na formiranje nekolicine njih, kao što su goth rock, new wave i post-rock, podsjećaju organizatori.

Živa svirka i direktan kontakt s publikom ono su što im najbolje ide - prije dvije godine glazbeni časopis NME ih je proglasio najboljim festivalskim headlinerima.

To su dokazali i na INmusicu. Za za publiku s tog koncerta ostaje upamćeno kako je, nakon što je 'kjurovcima' u ukupno više od sva sata svirke otkazao razglas tijekom izvođenja "A Night Like This", sama otpjevala taj popularni ljubavni hit, uz iznenađenje i odobravanje benda na pozornici.

Te 2019., nakon festivalske turneje od tri mjeseca, imali su zapaženi trosatni koncert u Mexico Cityju.

Petorica članova The Curea iste su godine svečano primljeni u Rock & Roll Hall of Fame.

U prodaju za zagrebački koncert upravo je pušten u prodaju posljednji kontigent ulaznica za parter.