Gala koncert: Zvijezde peterburškog baleta, opere i mjuzikla u zagrebačkom HNK

Podijelite na

U sklopu Kulturnog programa Sankt Peterburga u Zagrebu će se 5. i 6. lipnja održat gala koncert zvijezda peterburškog baleta, opere i mjuzikla.

Autor : Zadovoljna Objavljeno: 19.5.2017 / 16:11

Zvijezde peterburškog baleta u zagrebačkom HNK

Zvijezde peterburškog baleta u zagrebačkom HNK (Foto: Zadovoljna.hr)

Gala koncert nastavak je suradnje između grada Zagreba i Sankt Peterburga koja je započela prošle godine. Tada su nastupali najveći sanktpeterburški baletni solisti u zagrebačkom HNK, a ove godine nas 5. i 6. lipnja očekuje bogati program koji će nam predstaviti zvijezde peterburškog baleta, opere i mjuzikla.
 

I dio.

"U sklopu Kulturnog programa Sankt Peterburga u Zagrebu će se 5. i 6. lipnja održat gala koncert zvijezda peterburškog baleta, opere i mjuzikla"

1. Pas de deux iz baleta ''Leptir (Le papillon)''
Glazba: Jacques Offenbach, Koreografija: Maria Taglioni
Izv. Solisti Marijinskog teatra: zaslužna umjetnica Russije, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga ''Zlatni Sofit''Jekaterina Osmolkina i laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga ''Zlatni Sofit'' Aleksandr Sergejev

2. Francesco Sartori i Lucio Quarantotto ''Time to say goodbye''
Izv. Solistica Marijinskog teatra, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga ''Zlatni Sofit'' Irina Mataeva i solist Akademije mladih opernih pjevača Marijinskog teatra, pobjednik međunarodnih i državnih natjecanja Aleksandr Trofimov

3. Pas de deux iz baleta ''Plamen Pariza (Flammes de Paris)''
Glazba: Boris Asafjev, Koreografija: Vasilij Vajnonen
Izv. Balerina Mihajlovskog kazališta, laureat međunarodnih natjecanja Anželina Voroncova i predsjednik Mihajlovskog kazališta, pobjednik Međunarodnog natjecanja Ivan Zajcev

4. John Kander
''New York, New York''
Izv. Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska» Manana Gogitidze

5. Adagio ''Torero i Carmen'' iz baleta ''Carmen-Suite''
Glazba: Rodion Šedrin – Georges Bizet, Koreografija: Alberto Alonso
Izv. Zaslužna umjetnica Udmurtske republike, laureat međunarodnog natjecanja Jelena Jevsejeva i laureat međunarodnih natjecanja, Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije ''Zlatna Maska'', laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit» Jurij Smekalov

6. Boris Fomin
Romansa ''Dugim putem''
Izv. Solist Akademije mladih opernih pjevača Marijinskog teatra, pobjednik međunarodnih i državnih natjecanja Aleksandr Trofimov


7. Pas de deux iz baleta ''Don Quijote''
Glazba: Ludwig Minkus, Koreografija: Marius Petipa
Izv. Solisti Teatra baleta Leonid Jakobson: laureat Nagrade mladih Vlade Sankt-Peterburga Alla Bočarova i laureat međunarodnih natjecanja Аndrej Sorokin


II dio.

1. Adagio iz baleta ''Chopiniana'' (7. valcer)
Glazba: Frederic Chopin, Koreografija: Mihail Fokin
Izv. Solisti Teatra baleta Leonid Jakobson: laureat Nagrade mladih Vlade Sankt-Peterburga Alla Bočarova i laureat međunarodnih natjecanja Аndrej Sorokin

2. ''Rastanak''
Glazba: John Powell, Koreografija: Jurij Smekalov
Izv. Zaslužna umjetnica Udmurtske republike, laureat međunarodnog natjecanja Jelena Jevsejeva i laureat međunarodnih natjecanja, Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije ''Zlatna Maska'', laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga ''Zlatni Sofit'' Jurij Smekalov

3. Michael Kunze i Jim Steinman
''Mrkli mrak'' iz mjuzikla ''Ples vampira''
Izv. Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije ''Zlatna Maska'' Manana Gogitidze Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije ''Zlatna Maska'' Ivan Ožogin

4. Adagio iz baleta ''Pepeljuga''
Glazba: Sergej Prokofjev, Koreografija: Aleksej Ratmanskij
Izv. Solisti Marijinskog teatra: zaslužna umjetnica Russije, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga ''Zlatni Sofit'' Jekaterina Osmolkina i laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga ''Zlatni Sofit''Aleksandr Sergejev

5. Georges Bizet
Habanera Carmen iz opere ''Carmen''
Izv. Solistica Marijinskog teatra, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga ''Zlatni Sofit'' Irina Mataeva

6. ''Without words''
Glazba: Franz Schubert, Koreografija: Nacho Duato
Izv. Balerina Mihajlovskog kazališta, laureat međunarodnih natjecanja Anželina Voroncova i predsjednik Mihajlovskog kazališta, pobjednik Međunarodnog natjecanja Ivan Zajcev

7. Nadéah
''At the moment''
Izv. Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije ''Zlatna Maska'' Ivan Ožogin

Program traje 1.40 sata s pauzom.

Gala koncert nastavak je suradnje između grada Zagreba i Sankt Peterburga koja je započela prošle godine

Gala koncert nastavak je suradnje između grada Zagreba i Sankt Peterburga koja je započela prošle godine

Pročitajte još o ...

Zadovoljna.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Postavke kolačića mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o kolačićima možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice Zadovoljna.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice Zadovoljna.hr kliknite na gumb "Slažem se". Slažem se