Za sivu boju kuhinje odlučuje se sve više onih koji kupuju novu ili preuređuju staru kuhinju. Mnogima se sviđa kako ova neutralna, elegantna boja izgleda u prostoru, koja se onda lako može podići s detaljima u življim nijansama i tako stvoriti ugodan ambijent.
Uz crnu i bijelu, siva je jedna od akromatskih boja, dakle nije jedna iz spektra boja, već je mješavina između potpune refleksije blještavila sunčeva svjetla i njezine potpune suprotnosti – totalnog upijanja svih fotona, odnosno crne, kako objašnjavaju na Wikipediji. Zbog navedenog sivu zovu i bojom bez ikakvih emocija, neutralnom i nepristranom bojom.
Kada ide više prema crnoj, postaje dramatičnija i tajanstvena, a kad se približava bijeloj, postaje srebrna i čini se življom i realističnijom. Kako je ljudi doživljavaju kao mirnu i neemotivnu boju, ona je odavna predstavljala znak stabilnosti, staloženosti i mira, pa su zbog toga mnoge uniforme državne administracije uvijek preferirale sivu.
A sve je više i onih koji sivu preferiraju u uređenju životnog prostora, bilo da je riječ o svjetlijim ili tamnijim nijansama. Neutralna, hladna siva izvrsno se slaže s toplim tonom drveta i sve je više poklonika te kombinacije kada je o uređenju kuhinje riječ. Naročito se sviđa onima koji preferiraju industrijski stil uređenja, a uvijek ima i dašak otmjenosti.
Kuhinje u kombinaciji sive boje i drveta, koje vas mogu nadahnuti za uređenje vlastitog doma, pogledajte u fotogaleriji na početku teksta.