Iako danas neki injekcije botoksa i hijalurona smatraju higijenom, novinarka IN magazina Aleksandra Keresman odlučila je istražiti neinvazivne metode pomlađivanja zbog kojih nećete strepiti od uboda i boli.

Jedna od tih metoda je bukalna masaža. Radi se o hit-tretmanu koji, između ostalog, zagovaraju zvijezde poput Jennifer Lopez ili Meghan Markle. Takav tip skulpturalnog liftinga osmislio je Rus Yakov Gershkovich, a kod nas je sve popularniji.

Kod klijenata se s njom postiže lifting, limfna drenaža, oval, tonus kože, potiče se obnova kolagenskih i elastinskih vlakana, ima osteopatski način djelovanja, što znači da radi kod nekakvih upala sinusa, kod glavobolja, kod migrena. Sve to umiruje i ublažava, objasnila je kozmetičarka iz francuskog instituta za ljepotu Biologique Recherche Dora Kadoić Balaško.

I već nakon 60 minuta na licu se otkrivaju rezultati.

Vidljivi su znakovi baš u tom tonusu, konturama lica, ovalu lica te su oči puno otvorenije. Čak i kod nekih osoba koje imaju podočnjake oni splasnu, objasnila je kozmetičarka.

Jedini kojima se ne preporučuje takva masaža jesu trudnice, osobe koje imaju upalne procese kao što su akne i osobama koje imaju rozaceju i kuperozu. Živjela hijaluronska kiselina: Deset proizvoda koji na kožu djeluju poput velike čaše vode

Zbog tretmana poput ovoga gotovo da možemo zaboraviti na bockanja i rezove, a pokoja borica smijalica ionako je znak sretnih godina iza nas i pred nama.

KAKO SVE FUNKCIONIRA?

O bukalnoj masaži treba znati to da se radi o intraoralnoj metodi koja se radi kroz usnu šupljinu.

Ukočenost mišića na licu može dovesti do nezdravog protoka krvi i loše cirkulacije limfe. To znači da naša tkiva ne dobivaju dovoljno hranjivih tvari i kisika, a rezultat je neadekvatna detoksikacija našeg sustava.

Posljedice su pak loš ten, podbuhlost, obješeni obrazi zbog zadržavanja vode. I tu na scenu stupa bukalna masaža, koja je posebno usmjerena na obješeni donji dio brade. Masaža nalikuje tradicionalnoj limfnoj masaži lica, a razlika je ta što se dijelom odvija unutar usta. Prije početka masaže kozmetičar, naravno, temeljito očisti i zaštiti ruke.

Već nakon 60 minuta na licu se otkrivaju rezultati bukalne masaže, tretmana zbog kojeg možemo zaboraviti na bockanja i rezove.

U konačnici bukalna masaža je ta koja će poboljšati cirkulaciju, smanjiti natečenost i potaknuti oporavak tkiva. Ako ste pod stresom i ako su vaše lice i čeljust stalno napeti ili ako se budite s bolovima u čeljusti i glavoboljama, ta vam masaža može pomoći u smanjivanju napetosti i ublažavanju simptoma.

Izvrsna je opcija ako jednostavno želite obnoviti cjelokupni izgled vašeg lica. Kad god osjetite da vam je lice bez sjaja i podbuhlo ili samo želite isprobati prirodniji pristup zatezanju i pomlađivanju kože, bukalna masaža izvrsna je opcija.

KOJE SU PREDNOSTI BUKALNE MASAŽE?

Ciljanjem odabranih mišića, istezanjem i opuštanjem, oni će u konačnici ojačati. Ovaj postupak pospješuje samoizlječenje kože i uklanja blokade u kojima je zarobljen toksični otpad. Pomaže i u ispuhivanju, omekšavanju dubokih linija i bora, učvršćivanju, zatezanju, podizanju i poboljšanju držanja lica.

OSJEĆAJ NAKON MASAŽE?

Većini osoba nakon bukalne masaže čini se kao da su bile na face liftingu. Iskustvo je osim toga nevjerojatno opuštajuće i dobar osjećaj traje danima. S vremenom se to dodatno poboljšava.

KOLIKO JE MASAŽA POTREBNO DA BI SE VIDJELI DUGOTRAJNI REZULTATI?

To je pitanje na koje će vam najbolje odgovoriti kozmetičarka, ali prema riječima stručnjaka, da bi se vidjela stvarna razlika u konturama lica, idealno bi bilo odlaziti na jedan do dva tretmana tjedno u periodu od osam do deset tjedana. Nakon toga dovoljno je održavati rezultate jedno mjesečno. Nakon četvrtog uzastopnog tretmana već biste trebali početi primjećivati velike razlike na koži i licu. (Zadovoljna.hr/IN magazin)