Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Moda & ljepota

VIDEO: Elizabeth Jegger zagrijala modnu scenu

17-02-2010 Piše Slavica Parlov
komentari

Tjedan mode u Barceloni pokazao je kao nezavisni modni kreatori vide sezonu jesen/zima 2010. Ono što je prikazano možemo sažeti ovako - hladne dane ćemo dočekati odjeveni u pletivo, visoke čizme i pastelne boje

Odjeća s dezenima će se nositi sve rjeđe, a u modu se vraćaju pastelne boje pa su odjevni predmeti izrađeni od ružičaste, smeđe i sive.

U trendu Nina Badrić Jednostavne, a efektne Sandale Nine Badrić savršeno se slažu s efektnim odijelom, ali i s drugim komadima iz ormara Ulična moda u Šibeniku - 6 Baš joj lijepo stoji Mama iz Šibenika u savršenom lanenom kompletu za ljetne dane, košulja ima šarmantni dodatak Ulična moda u centru Zagreba - 13 Haljina je divotica Brineta na zagrebačku špicu vratila zaboravljeni trend s tajicama, nosi ga fantastično

Bajkovita i najbolja među predstavljenim kreacijama je ona Manuela Bolana, bivšeg dizajnera popularnog brenda Mango.

Za kolekciju u kojoj prevladavaju smeđa boja i medvjedići inspirirali su ga posjeti Galiciji tijekom djetinjstva.

Najposjećenija revija koja je održana u potpunoj tišini je ona dizajnera Tremenda čiju je reviju otvorila i zatvorila njegova muza 26-godišnja Elizabeth Lizzy Jagger.

'Veoma je živa i iskričava i to je ono što obožavam na njoj', rekao je za kćerku Micka Jaggera i Jerry Hall Argentinac Tremendo.

Svojom pojavom na reviji u Barceloni donijela je dodatnu medijsku pozornost nezavisnim dizajnerima.

U Barceloni je održan i festival modnih brendova 'The Brandery' na kojem se predstavilo više od dvjesto poznatih modnih imena, a među njima Salsa i Fifty Five Dsl, mlađa sestra popularnog Diesela. Oni za nadolazeću hladnu sezonu predlažu upadljive i žive boje.

Svoje kreacije je svijetu predstavio i mladi dizajner iz Bosne Emir Mujezinović pod imenom 'Baraba Barcelona'.

'Mislim da će uskoro svatko htjeti biti baraba i nositi moje majice', rekao je Emir.

Više u In Magazinu.