Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja
Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja (Foto: promotivne fotografije)
Dom & uređenje

Iz proljetne kolekcije s potpisom Saše Šekoranje želimo sve: Pršti od narcisa, jaglaca i divnih uzoraka

12-03-2026 Piše Zadovoljna.hr
komentari

Proljeće je doba godine kada nam se čini da i dom diše nekako lakše. Prozori su otvoreni, stol se često seli na terasu ili u vrt, a mali rituali poput jutarnje kave ili ručka s prijateljima odjednom postaju još ljepši.

Upravo tu atmosferu uhvatila je nova proljetna kolekcija, nastala u suradnji Merle i Saše Šekoranje, koja stol pretvara u sunčanu, cvjetnu pozornicu proljeća.

U trendu Ceropegia woodii Dašak prirode Ovo je sedam najljepših visećih biljaka po našem izboru, jednostavne su za održavanje Nasmijana brineta u crvenoj haljini na zagrebačkoj špici TRENUTAČNO NAJVEĆI TREND Za haljinom nasmijane brinete okretala se cijela zagrebačka špica U podcastu Nema Labanu pjevačica je govorila i o baka servisu POTPUNO ISKRENO Maja Šuput otvoreno o baka-servisu: "Baka obožava unuka, voli se igrati s njim, ali..."

Inspiracija za novu kolekciju punu radosti dolazi iz prirode koja se upravo budi: narcisi, zlatice i žuti jaglaci rasuli su se i pretvorili u razigrane uzorke nalik proljetnim vjenčićima. Topla žuta boja, spontani potezi i nježni motivi proljetnog cvijeća donose energiju prvih toplih dana i osjećaj sunčevog sjaja koji polako ulazi u dom.

Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja (Foto: promotivne fotografije)

Cvijeće koje slavi sunce i dolazak toplih dana

Neka procvjeta proljeće, narcisi, zlatice i žuti jaglaci. Rasipane latice same su isplele vjenčiće na stolnjacima i slave ljeto i sunce. Ovi su stolnjaci puni sunca, puni žute boje s kojom možete ispuniti svoj dom, ali i postaviti savršen stol u vrtu, rekao je Saša Šekoranja o inspiraciji za novu kolekciju.

Žuta boja ovdje nije samo dekorativni element. Ona unosi toplinu, optimizam i vedrinu koju povezujemo s dugim proljetnim i ljetnim danima. Upravo zato ovi komadi djeluju kao odsjaj sunca na stolu.

Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja (Foto: promotivne fotografije)

Kolekcija koja stol pretvara u malu umjetničku priču

Nova kolekcija sastoji se od stolnjaka, nadstolnjaka, salveta, jastučnica i pamučnih torbi, a svaki komad nosi prepoznatljivi umjetnički potpis i razigranost karakterističnu za rad Saše Šekoranje. Kolekciju će uskoro upotpuniti i Sašini tanjuri, čime će se ova radosna proljetna scenografija stola zaokružiti.

Poseban fokus stavljen je na izbor materijala i način bojanja kako bi se što vjernije prenio umjetnički potez, ali i zadovoljili visoki standardi izrade po kojima je Merla poznata. Rezultat je kolekcija u kojoj se tekstil pretvara u pravo umjetničko platno.

Stvorena za proljetne i ljetne trenutke

Ovi su komadi stvoreni za proljetne dane pred nama: za jutarnje kave na suncu, ručkove u vrtu, večere s obitelji i prijateljima koje završe smijehom i razgovorima koji traju dugo u noć. Razigrani cvjetni motivi i tople nijanse žute stvaraju atmosferu radosti zbog koje stol postaje izvor dobre energije i središte susreta.

Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja (Foto: promotivne fotografije)

Ponovno je dostupna i omiljena kolekcija “Sve vam cvalo”

Ljubitelje ove suradnje razveselit će i vijest da je uz novu kolekciju ponovno dostupna i prošlogodišnja proljetna kolekcija Sve vam cvalo, koja je svojim romantičnim cvjetnim motivima osvojila mnoge domove.

Zajedno, ove dvije kolekcije stvaraju malu tekstilnu posvetu proljeću, onu koja podsjeća da se ljepota često krije upravo u jednostavnim ritualima svakodnevice. Ponekad je za pravi proljetni ugođaj dovoljno tek malo sunca i stolnjak koji izgleda kao da je procvjetao.

Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja (Foto: promotivne fotografije)

Galerija Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja +7 Proljetna kolekcija Merla by Saša Šekoranja

Brend Porcelanija ima prelijepo oslikane šalice za proljeće, svaka je unikat i mami osmijeh na lice Brend Porcelanija ima prelijepo oslikane šalice i ostalo posuđe - 4 Brend Porcelanija ima prelijepo oslikane šalice i ostalo posuđe - 9 +8 Brend Porcelanija ima prelijepo oslikane šalice i ostalo posuđe - 11