Zarina torba s lancem na zagrebačkoj špici
Zarina torba s lancem na zagrebačkoj špici (Foto: Slaven Janđel)
Moda & ljepota

Ukorak sa svjetskim trendovima: Najpopularniji modeli torbi na zagrebačkoj špici

04-05-2021 Piše Zadovoljna.hr
komentari

Proljeće je na ulice izmamilo domaće ljubiteljice mode koje nas svakodnevno razvesele sa svojim zanimljivim street style kombinacijama. Gotovo nijedno žensko izdanje ne može proći bez torbe, a odabir modela prilagođavamo svom stilu.

Galerija Zarina torba s lancem na zagrebačkoj špici +0 Torba s lancem na zagrebačkoj špici

U trendu Čestitke: Sretan Božić Sretan Božić! Sretan Božić! Preuzmite ove čestitke i pošaljite ih dragim ljudima za Božić Tri ljepotice iz Zagreba u najtraženijim hlačama NEMAJU KONKURENCIJE Tri gracije iz Zagreba potvrdile koje su hlače najtraženije, bilo ljeto ili zima Ana Gruica Uglešić uvijek mami pažnju svojim modnim izborima Cjenovno prihvatljiva Ova haljina od 50 eura savršen je izbor za blagdanske zabave, ima je i Ana Gruica Uglešić i baš joj super stoji

Svaka sezona donese nam neke nove modele torbi koje postanu prolazni trend, a uz te jednosezonske uvijek nam se vrate i neki klasični modeli.

Jedan od njih su i torbe s lancem, tj. lančanim remenom.

Na spomen torbi s lancem mnogi će se odmah sjetiti obožavanih modela cijenjene modne kuće Chanel. Najpoznatiji je zasigurno model 2.55, koji je Coco Chanel dizajnirala u veljači 1955. i po datumu je zapravo dobio svoj naziv.

Bila je to prva ženska torba koja je imala remen za nošenje na ramenu i to je izazvalo pravu modnu revoluciju. Žene su tada napokon dobile slobodne ruke s kojima su mogle raditi što god požele i to se smatralo svojevrsnim znakom pobune. Objeručke su prihvatile taj novi trend i uživale u novopronađenoj modnoj slobodi.

Slika nije dostupna 15 modela crnih torbi i torbica koje ćete sigurno iznositi

Slika nije dostupna Trendi dodatak: 12 torbi s najpoželjnijim detaljem ovog proljeća

Iz godine u godinu torbe s lancem bile su sve popularnije. Dugo su bile svojevrsni simbol luksuza i nosile su ih samo bogatašice, a onda su pronašle svoj put do mainstream mode. U posljednjih 15-ak godina dominiraju u ponudi komercijalnih brendova, ali i u street stye izdanjima.

Redovit su gost u kombinacijama na četiri najpoznatija svjetska Tjedna mode. Osim u Parizu, Londonu, Milanu i New Yorku, viđamo ih i u izdanjima domaćih trendseterica.

Preplavile su i zagrebačke ulice. Od trenutačno vrlo traženog Zarina zelenog modela do klasičnih crnih varijanti – torbe s lancem osvojile su i naše street style zvijezde.