Zoe Saldana osvojila je Oscara za najbolju sporednu ulogu za film "Emilia Perez" redatelja Jacquesa Audiarda.
Za najvažniji crveni tepih u kalendaru odabrala je upečatljivu kreaciju modne kuće Saint Laurent.
Pred fotografima je samouvjereno pozirala u valovitoj satenskoj kreaciji bez naramenica i u boji burgundca ispod koje je provirivao proziran steznik prošaran bijelim kristalima.
Svečano oskarovsko izdanje dopunila je prozirnim crnim rukavicama za operu. To je kombinacija koja je izazvala podijeljene reakcije među kritičarima i publikom.
I dok modni stručnjaci nazivaju to izdanje pravim malim umjetničkim djelom, komentatori na društvenim mrežama opisuju ga neuglednim i neprimjerenim za crveni tepih.
Nitko na Oscarima nije blistao poput Halle Berry u haljini od stakla, šljokica i cirkona
Veličanstvena haljina s ručno ušivenih 16 000 kristala za koju su se lijepili pogledi na oskarovskom crvenom tepihu