Žuti dan obilježava se 20. lipnja u različitim dijelovima svijeta, a pokrenula ga je globalna građanska inicijativa devedesetih godina prošlog stoljeća. Ta grupa ljudi jednostavno je željela promovirati sreću i emotivno blagostanje u svojoj zajednici.
Otada se taj pokret proširio i stekao popularnost u različitim zemljama svijeta te je postao međunarodno prepoznat dan. A što je zapravo Žuti dan? Ako kažemo da je on suprotnost Plavom ponedjeljku, odnosno najtužnijem danu u godini, možda već i pogađate? Žuti dan smatra se najsretnijim danom u godini i upravo je početak ljeta 20. lipnja odabran za taj radostan dan.
Obično se obilježava nošenjem žute odjeće, organiziranjem događanja i aktivnosti koje promoviraju sreću, optimizam i pozitivnost. To je prilika da se usredotočimo na ono dobro u našim životima i da širimo pozitivnu energiju.
Žuti dan podsjeća nas na važnost pronalaženja sreće u našim životima, unatoč svim izazovima i nedaćama s kojima se suočavamo. Podsjeća nas da žuta boja, koja se povezuje sa suncem i svjetlom, može uljepšati naše dane i dati nam nadu. Nošenjem žute boje i sudjelovanjem u aktivnostima vezanima uz ovaj dan povezujemo se s tim kvalitetama i podsjećamo sebe i druge da svaki dan može biti izvor sreće.
Malim djelima dobrote i nekome drugome možete danas donijeti sreću: nasmiješite se, zagrlite nekoga, pomozite nekome kome je pomoć potrebna ili pošaljite nekome lijepu poruku, dajte toj osobi do znanja da mislite na nju i koliko vam znači, i tako joj najsretniji dan u godini učinite još sretnijim!
Žuti dan je i idealna prilika da razmislite o vlastitoj sreći: odvojite malo vremena da razmislite o tome što vas čini sretnima i kako možete unijeti više radosti u svoj svakodnevni život.
Početak ljeta, odnosno 20. lipnja nije slučajno izabran za obilježavanje Žutog dana. Dani su sve duži, više se družimo na otvorenom i provodimo vrijeme vani, a naročito nas veseli i početak sezone godišnjih odmora. Mnogima se sada bude i lijepe uspomene iz prijašnjih ljeta, a to nas također čini sretnima.