Louboutinov model Cassie Lace Up
Louboutinov model Cassie Lace Up (Foto: Christian Louboutin)
Moda & ljepota

Louboutinov novi model iznenadio mnoge, sviđa li vam se?

04-09-2025 Piše D.Š.
komentari

Christian Louboutin jedan je od najpopularnijih dizajnera obuće na svijetu. Prije nego što je pokorio modni svijet, slavni Francuz dizajnirao je cipele za modne kuće Chanel, Yves Saint Laurent i Maud Frizon.

U 80-ima je napustio dizajnerski posao, ali cipele su mu toliko nedostajale da je naposljetku odlučio pokrenuti vlastiti brend. Otvorio je svoj atelje u Parizu 1991. godine, a njegova prva mušterija bila je princeza Caroline od Monaka.

U trendu Božićni kolačići Nema čega nema Za vas smo složile bogat popis recepata za božićne kolače, sitne i kremaste Parfemi ISPLATIVA KUPOVINA Ovih 12 parfema na koži se osjete 8, 10 pa i 12 sati. I uvijek su nam na listi želja Danijela Martinović na koncertu Božić s Danijelom u Zagrebu 2025. - 3 Glamurozna i elegantna Haljina Danijele Martinović baš je kraljevska, perfektno joj stoji, a savršen je izbor za druženja u prosincu

Dvije godine kasnije primijetio je svoju pomoćnicu dok je lakirala nokte crvenim lakom. U tom trenutku dobio je ideju o crvenim potplatima na cipelama kao koketnom dizajnerskom elementu na svojim štiklama. Muškarci su poput bikova, ne mogu odoljeti crvenom potplatu, našalio se jednom prilikom.

Ni žene ne mogu odoljeti Louboutinovim modelima s prepoznatljivim potplatom. Primjerice, salonke So Kate, koje su dobile ime po legendarnoj britanskoj manekenki Kate Moss, jedan su od njegovih najtraženijih modela, baš kao i salonke Pigalle.

Sudeći prema reakcijama, model pod nazivom Cassie Lace Up ipak nema toliko obožavateljica.

Louboutinov model Cassie Lace Up - 5 Louboutinov model Cassie Lace Up (Foto: Christian Louboutin)

Louboutin je u svojoj kolekciji za zimu 2025. godine predstavio crvenu varijantu modela koji u sebi spaja glavne značajke baletnih papučica i štikli.

Model Cassie Lace Up...

glasova:

Prednji dio modela Cassie Lace Up u potpunosti je inspiriran baletnim papučicama. One se još nazivaju i špic-papučice ili skraćeno špice, a prepoznatljive su po specifičnu vrhu (špicu) uz pomoć kojeg balerine stoje na vršcima prstiju.

Louboutinov model Cassie Lace Up - 2 Louboutinov model Cassie Lace Up (Foto: Christian Louboutin)

Stražnji dio izgleda kao klasična štikla s vrtoglavom i tankom potpeticom od 10 centimentara, a model se na predjelu gležnja veže uz pomoć satenske vrpce.

Galerija Louboutinov model Cassie Lace Up - 3 Louboutinov model Cassie Lace Up - 1 +5 Louboutinov model Cassie Lace Up

Louboutinov model Cassie Lace Up - 1 Louboutinov model Cassie Lace Up (Foto: Christian Louboutin)

Louboutin ima nove štikle, izgledaju spektakularno i navodno su jako udobne Salonka So Kate (lijevo) i Miss Z (desno) Nova salonka Miss Z s potpisom Christiana Louboutina +3 Nove salonke Miss Z s potpisom Christiana Louboutina

Tako elegantne: Zgodna dama iz Zagreba u najpoželjnijim salonkama na svijetu Jameela Jamil u modelu Hot Chick Thomasin McKenzie u modelu Hot Chick +6 Gemma Chan u modelu Hot Chick

Pročitaj još
Pročitaj još