Ne treba ih miješati s parazitnim biljkama jer one rastu i razvijaju se samostalno te ne oštećuju biljku koja im je domaćin.
Postoji mnogo vrsta epifita, a jedna od njih su i tilandsije.
Ove malene biljke ni ne pokušavajte stavljati u zemlju jer na njoj neće rasti. Umjesto toga radije im pripremite mali terarij ili tegle s kamenjem. Možete ih i jednostavno objesiti ili položiti na neki ukrasni element jer će i tako rasti.
Sunce im je potrebno kao i svim ostalim biljkama koje se razvijaju uz pomoć fotosinteze stoga im osigurajte boravak u prostoriji u kojoj će imati nekoliko sati indirektne svjetlosti dnevno.
Tilandsije vole vlažne prostorije i bit će idealne ako slučajno kupaonicu ili kuhinju želite ukrasiti nekom biljkom. Ne brinite, uspijevat će i u prostorijama u kojima vlada suh zrak.
One se ne zalijevaju nego samo prskaju ili po potrebi natapaju u vodi, a koliko često to treba raditi reći će vam one same. Naime, kada im fali vlage, vrhovi listova im se počnu uvijati i poprimati smeđu boju. To je prvi znak da vašoj tilandsiji treba vode.
U posebno suhim prostorijama prskat ćete ih svaki dan. U prostorijama s prosječno suhim zrakom trebat ćete ih prskati otprilike svakih pet dana, a u jako vlažnim prostorijama moći ćete zaboraviti na njih i do 10 dana.