1. Aloa vera
Aloa vera Iako u današnje vrijeme mnogo proizvoda sadrži ekstrakte biljke Aloa Vera živa biljka najbolji je lijek. Prerežite list ove biljke i sokom namažite žulj i bol bi trebala vrlo brzo nestati.
>>10 bolnih posljedica nošenja štikli i 3 vježbe koje ih ublažuju
2. Kantarion
Ulje gospine trave poznato je po svom antiupalnom djelovanju i možete ga napraviti kod kuće ili kupiti u ljekarni. kantarion smiruje upaljeno područje i potiče zarastanje tkiva.
Ulje gospine trave smiruje upaljeno područje i potiče zarastanje tkiva
3. Žutika
Ukoliko je došlo do infekcije nažuljanog područja najučinkovitije je posegnuti za žutikom. Sok ove biljke stavlja se u vrlo maloj količini izravno na žulj.
>>3 najnezdravija modela cipela koje uporno nosimo
4. Crveni luk
Osim što je nezaobilazna namirnica luk ima antibakterijsko djelovanje. Na mjesto uboda insekata ili na nažuljano mjesto dobro je namazati polovicom glavice crvenog luka ili komadić luka zavezati zavojem preko noći.
5. Češnjak
Vrlo zdrava namirnica koja pomaže i u borbi protiv bradavica i žuljeva. Češnjak može pomoći eliminirati oba problema: jednostavno utrljate češanj na područje 3 ili 4 puta dnevno, sve dok koža potpuno ne zaraste.
Pretijesna i uska štikla čest je uzrokoštećenna na stoplaima poput bolnih žuljeva
6. Melem i vazelin
Planinarili ste cijeli dan, a kada ste došli doma otkrili ste novi žulj na stopalu? Prije spavanja namažite mjesto s melemom ili vazelinom. Oba sastojka umiruju kožu i pomažu kod zacjeljivanja.
7. Čuvarkuća
Svježi sok iz mesnatih listova čuvarkuće, zimzelene biljke koji brojni u vrtu uzgajaju kao ukras, sadrži antibakterijska svojstva zbog kojih je učinkovita u liječenju žuljeva. Mast za ublažavanje bolova i zacijeljivanje rane od žulja možete napraviti sami:
2-3 lista čuvarkuće sameljite i stavite u gazu kako bi iscijedili sok. Pomiješajte ga s jednakom količinom bademovog ulja i stavite na žulj da djeluje par minuta, nalijepite flaster i isti postupak ponovite tri noći zaredom.