Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Kultura & zabava

Kako je bio lijep! 15 dokaza da je Antonio Banderas jedan od najseksi glumaca na svijetu

10-08-2021 Piše Zadovoljna.hr
komentari

Jedan od najpoznatijih španjolskih glumaca svih vremena, Antonio Banderas, rođen je 10. kolovoza 1960. godine u Malagi. Pravim imenom José Antonio Domínguez Bandera, slavni glumac danas danas ispuhati 61 svjećicu na rođendanskoj torti.

U trendu Crna haljina je modni klasik koji nikad ne izlazi iz mode MODNI KLASIK 15 haljina koje stoje baš svima - a jedna košta samo 13 eura Mačka se proteže Ne radi to bezveze Jeste li primijetili da to radi? Evo što znači kada se mačka protegne pred svojim vlasnikom Pas drži glavu u krilu Dirljivi trenutak Nije samo znak privrženosti: Što vam pas želi poručiti kada vam stavi glavu u krilo?

Izučavao je glumu u Školi dramskih umjetnosti u Malagi, a svoj glumački debi imao je u malom lokalnom kazalištu. Zatim je postao dio kazališne trupe koja je putovala po Španjolskoj te gostovala u manjim kazalištima.

U jednoj od tih lokalnih izvedbi primijetio ga je redatelj Pedro Almodovar i dao mu ulogu u svom prvijencu "Labyrinth of Passion" iz 1982. godine.

Pet godina kasnije glumio je u njegovom filmu "Law of Desire", a zatim mu je Almodovar dao ulogu i u svom kultnom ostvarenju iz 1988. godine, filmu "Žene na rubu živčanog sloma".

Nakon toga započeo je njegov proboj u Hollywood. Iako je 1992. jedva pričao engleski, dobio je ulogu u svom prvom američkom dramskog filmu. U pitanju su legendarni "Kraljevi mamba" kojima je osvojio i publiku i kritiku.

Uslijedila je uloga u hvaljenoj drami "Philadelphia" u kojem je glumio s Tomom Hanksom, a zatim je dijelio ekran s Tomom Cruiseom i Bradom Pittom u filmu "Intervju s vampirom".

Nizao je ulogu za ulogom i uspjeh za uspjehom, a nosio je i titulu jednog od najseksipilnijih glumaca na svijetu.

Mnoge žene i danas ga smatraju jednim od najseksi muškaraca u svijetu slavnih, a da je tu titulu itekako zaslužio dokazuju fotografije u našoj galeriji.