Georges Hobeika, haute couture, proljeće 2026.
Georges Hobeika, haute couture, proljeće 2026. (Foto: Afp)
Moda & ljepota

Pogledajte ih samo: 10 haljina s pariških pista koje su tako nestvarno lijepe

27-01-2026 Piše D.Š.
komentari

Jučer je otvoren Pariški tjedan visoke mode, na kojem su prikazane kolekcije za proljeće 2026. godine.

Ovo je svake sezone ključni tjedan mode za filmske zvijezde jer se odvija usred sezone dodjela nagrada koja tradicionalno kulminira i završava Oscarima.

U trendu Pas se proteže I to ima razlog Jeste li primijetili da se vaš pas protegne kada vas vidi, znate li što to znači? Koncept uređenja kuhinje iz 80-ih Ima smisla Trendovi kažu da se vraća koncept kuhinje iz 80-ih, jedan razlog se ističe Linda Evangelista u dvobojnim salonkama Odobravamo! Vraćaju se cipele iz 90-ih: Ova tri udobna modela na potpeticu nosit ćemo ove godine

Broje slavne dame ovih će dana pronaći svoju savršenu haljinu u kojoj će uskoro zablistati na crvenom tepihu, a među odabranim modelima sigurno će se naći i kreacije libanonskog brenda Georges Hobeika.

Iza njega stoji istoimeni dizajner, a od srpnja 2022. i njegov sin Jad Hobeika, koji s ocem dijeli ulogu kreativnog direktora. Prvi dan PFW-a dizajnerski duo isporučio nam je predivnu kolekciju, u kojoj dominira veoma klasičan glamur.

Georges Hobeika, haute couture, proljeće 2026. - 5 Georges Hobeika, haute couture, proljeće 2026. - 5 (Foto: Afp)

Iako se i na njihovim kreacijama mogu pronaći skulpturalni detalji, prevladavaju čiste i klasične linije. Kako su sami istaknuli, kolekcija pod nazivom L'amour za njih je istraživanje ljubavi u njezinu najljudskijem obliku.

Ljubav je ono čime su fanovi Hobeike obasuli novu kolekciju, ne prestajući nizati komplimente na društvenim mrežama.

Georges Hobeika otvorio je svoj libanonski atelje 1995. godine, iste godine kada se rodio i njegov sin Jad, koji je odrastao uz očeve skice i tako razvio istančan osjećaj za lijepo.

Georges Hobeika, haute couture, proljeće 2026. - 6 Georges Hobeika, haute couture, proljeće 2026. - 6 (Foto: Afp)

Bio sam u vlastitoj fantaziji, fasciniran blještavim stvarima i šljokicama, u svom svijetu. Moj otac je avangardist. U 90-ima i 00-ima usudio se na Bliskom istoku prikazati senzualnost koja je i dostojanstvena i elegantna. To je bila rijetkost u to vrijeme, kazao je Jad, koji je u očevu modnu kuću došao s 24 godine, nakon završetka obrazovanja u slavnoj francuskoj modnoj školi École de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne.

Danas zajedno stvaraju modnu čaroliju s koje je teško skinuti pogled. Odmorite i vi oči na njihovim savršenim kreacijama netom prikazanim na pariškim pistama.

Galerija Georges Hobeika, haute couture, proljeće 2026. Georges Hobeika, haute couture, proljeće 2026. - 1 +8 Georges Hobeika, haute couture, proljeće 2026. - 2
Georges Hobeika, haute couture, proljeće 2026. - 9 Georges Hobeika, haute couture, proljeće 2026. - 9 (Foto: Afp)