1. Sada kada je temperatura viša, a dani topliji i duži, počnite svoje sukulente zalijevati dva puta mjesečno. Umjesto nasumičnog zalijevanja, bolje je voditi kalendar i ravnati se po njemu kako ih ne biste "nahranili" ni prerano ni prekasno.
2. Polako ih pripremite i na više temperature. Ako imate tu mogućnost, tijekom dana ih povremeno iznesite van kako bi se počeli prilagođavati dolasku toplijih dana.
3. Prilikom iznošenja u vanjski prostor ili na prozor, vodite računa o vrsti svog sukulenta. Ne voli svaki sukulent direktno svjetlo. Na primjer, aloe vera pripada skupini nježnijih sukulenata i ako je naglo izložite direktnom suncu, može se osušiti i listovi mogu poprimiti smeđu boju. S druge strane, kaktusi obožavaju direktno sunce i uživat će u njemu.
4. Ako sukulente držite na balkonu ili bilo kojem drugom mjestu do kojeg može doprijeti kiša, pripazite na to da su zaštićeni od prevelike količine kišnih kapljica. Previše vode glavni je razlog uvenuća sukulenata, a proljeće je često jako kišno razdoblje. Ako će kiša padati dulje od jednog dana, a sukulente ne možete adekvatno zaštiti u vanjskom prostoru, radije ih unesite unutra.
5. Odstranite sve osušene ili uvenule dijelove sukulenata, a ako ih planirate presađivati u nove tegle, proljeće je idealno razdoblje za to.