1. Zalijevamo orhideju s ledenom vodom
Na više strana sigurno ste mogli čuti savjet kako umjesto klasičnog zalijevanja orhideja ili pak tuširanja možete jednostavno na zemlju u teglu staviti par kockica leda i pustiti ih da se otope. Zbog ovog savjeta mnogi misle kako je mogu i klasično zaliti ledenom vodom. Međutim, previše ledene vode može nepovratno oštetiti korijen. Ako je vaša orhideja u vrlo maloj tegli u kojoj nema mnogo zemlje tj. ledena voda prebrzo i lako može doprijeti do korijena, suzdržite se od zalijevanja i koristite klasičnu hladnu vodu.
2. Previše zalijevamo orhideju
Visoke temperature brzo isušuju zemlju u tegli i zbog toga neki misle kako orhideja treba puno više vode tijekom ljeta. Istina, ponekad vaš cvijet itekako može dehidrirati zbog nedostatka vode, ali pripazite kako ga ne biste previše zalijevali jer će to dovesti do gljivičnih infekcija korijena. Pratite svoje orhideje i prorijedite tempo zalijevanja ako primijetite da im više vode ne odgovara, čak i ako vam se zemlja učini previše suhom.
3. Izlažemo je neprimjerenom svjetlu
Naša komplicirana primadona brzo može dehidrirati ako je izložena direktnom suncu, ali i izgubiti cvijet ako je u previše tamnom okruženju. Najbolje mjesto za njih je prostorija koja ima puno prirodnog svjetla tijekom cijelog dana, ali nipošto ih nemojte pozicionirati na direktno sunce.
Vrt u susjedstvu prepun ljubičastog cvijeća izgleda poput prizora iz bajke +7
"Nikad nije bila ljepša": Ova je mirisna glicinija jedna od najdivnijih krošnji u Virovitici +1